Zabiegi rehabilitacyjne
W naszym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym świadczymy szereg usług z zakresu zabiegów rehabilitacyjnych umowy z NFZ. Zabiegi rehabilitacyjne dostosowane są do potrzeb pacjentów.
Elektroterapia
Laseroterapia
Magnetoterapia
Hydroterapia
Ultradźwieki
Światłolecznictwo (lampa Sollux)
Masaż suchy
Podciśnieniowa terapia uciskowa
Kinezyterapia
Fluidoterapia
Tlenoterapia
Krioterapia miejscowa
Oferta w ramach NFZ
Powiatowy Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Pałac „ w Przełazach sp . z o. o. prowadzi rehabilitację ambulatoryjną w ramach umowy z NFZ w godzinach:
|
|
---|---|
Poniedziałek
|
8.00 –
18.00
|
Wtotek
|
8.00 –
18.00
|
Środa
|
8.00 –
18.00
|
Czwartek
|
8.00 –
18.00
|
Piątek
|
8.00 –
18.00
|
Zasady rejestracji
Aby zarejestrować się u świadczeniodawcy pacjent może zgłosić się do rejestracji:
- osobiście
- telefonicznie: +48 514 725 216
- drogą elektroniczną: osrodek.fizjoterapii.przelazy@gmail.com
- za pośrednictwem osoby trzeciej
Od 1 stycznia 2015 r. każda osoba wpisana na listę oczekujących na skierowanie, musi dostarczyć do świadczeniobiorcy oryginał skierowania w ciągu 14 dni. W przeciwnym przypadku będzie skreślona z listy oczekujących. Z list oczekujących będą również skreślone osoby, które nie stawią się u świadczeniobiorcy w wyznaczonym terminie chyba, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej. Świadczeniobiorca ma wówczas obowiązek poinformować świadczeniodawcę w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty wyznaczonej wizyty.
Przy zapisywaniu zgłaszających się pacjentów należy pamiętać:
- świadczenia powinny być udzielone w możliwie najkrótszym terminie
- świadczeniodawca jest zobowiązany do przyjęcia pacjenta w ustalonym terminie
Skierowanie
Żeby się zapisać na fizjoterapię potrzebują Państwo skierowania od lekarza (w praktyce dowolnego, pracującego w przychodni z kontraktem z NFZ).
W przypadku rehabilitacji ambulatoryjnej jest to SKIEROWANIE NA ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE.
Nagłówek skierowania odgrywa bardzo dużą rolę w procesie zapisywania się, ponieważ od niego zależy, czy dany podmiot leczniczy może takie skierowanie w ogóle przyjąć. Najczęstszą sytuacją, kiedy musimy odesłać pacjenta do lekarza z prośbą o poprawę skierowania jest przyniesienie SKIEROWANIA DO PORADNI SPECJALISTYCZNEJ. Poradnia specjalistyczna rehabilitacji to poradnia lekarza rehabilitacji, nie przychodnia fizjoterapeutyczna. W takiej przychodni lekarz rehabilitacji wystawia skierowanie na “zabiegi fizjoterapeutyczne”. Co istotne każdy lekarz może wystawić skierowanie bezpośrednio na “zabiegi fizjoterapeutyczne” co w dużej mierze upraszcza i skraca dostęp do fizjoterapii.
Jaki lekarz może wystawić skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne?
- lekarz rodzinny
- lekarz rehabilitacji ruchowej
- lekarz specjalista: ortopedii, chirurgii, neurologii, neurochirurgii, reumatologii, chorób wewnętrznych, onkologii, urologii, pediatrii, endokrynologii, diabetologii, ginekologii, pulmonologii, kardiologii.
UWAGA: obecnie, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 13 grudnia 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, na skierowaniu od lekarza nie ma wyszczególnionych konkretnych zabiegów.
Zabiegi, które będą wykonywane w trakcie fizjoterapii dobiera fizjoterapeuta podczas pierwszego spotkania, w oparciu o wywiad i diagnostykę funkcjonalną.
Jeżeli lekarz wypisze zabiegi to fizjoteraputa ma prawo, jeśli uzna za potrzebne zmienić je.
Skierowanie na fizjoterapię ambulatoryjną, traci ważność, jeżeli nie zostanie zarejestrowane w zakładzie rehabilitacji w terminie 30 dni od daty wystawienia. W zakładzie rehabilitacji ambulatoryjnej w cyklu terapeutycznym Fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych, nie więcej jednak niż 5 zabiegów dziennie. W przypadku medycznie uzasadnionych lekarz kierujący może wypisać skierowanie od razu na 2 cykle zabiegowe.
Obowiązki Pacjenta
- Na podstawie skierowania pacjent ma prawo wpisać się na jedną listę oczekujących u jednego świadczeniodawcy
- W przypadku, gdy pacjent nie może stawić się na wyznaczoną wizytę lub gdy zrezygnował ze świadczenia, jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę.