O Nas

Położony jest nad brzegiem jeziora Niesłysz – pierwsza klasa czystości wody, otoczony parkiem.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Przełazach (gmina Lubrza, pow. Świebodzin), mieści się w XIX- wiecznym, neorenesansowym pałacu, w pobliżu międzynarodowej trasy Warszawa- Berlin. Położony jest nad brzegiem jeziora Niesłysz – pierwsza klasa czystości wody, otoczony parkiem.

Latem niezwykle czyste wody lubuskich jezior zachęcają do spędzania wolnego czasu nad ich brzegami. Jesienią zaś, kuszą turystów lasy pełne grzybów.

Malownicze trasy turystyczne między innymi wokół jeziora Niesłysz, zachęcają do wycieczek pieszych i rowerowych o każdej porze roku.

W promieniu kilkunastu kilometrów od Przełaz można zwiedzić:

  • Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim, pocysterskie opactwo
  • Pocysterski klasztor w Gościkowie-Paradyżu – wczesnogotycki kościół bazylikowy z barokowym ołtarzem głównym z 1739r. otoczony pięknym ogrodem
  • Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie
  • „Pętla Boryszyńska” – unikalny zabytek architektury militarnej stanowiącej część Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Domeną naszej działalności jest organizacja i prowadzenie turnusów rehabilitacyjno – wypoczynkowych z dofinansowaniem PFRON oraz z pełną odpłatnością.

Od dnia 1 lipca 2014 roku realizujemy również świadczenia z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pałac Przełazy

Roztaczające się wokół lasy iglaste i mieszane, naturalne zbiorniki wodne oraz wyjątkowe położenie Przełaz z dala od przemysłu i spalin samochodowych, tworzą specyficzny mikroklimat, który dobrze służy osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych.

Poznaj naszą ofertę

Turnusy rehabilitacyjne

Skorzystaj z naszej oferty na turnusy rehabilitacyjne. Położenie ośrodka wsród lasów, tuż nad jeziorem zapewnia idealne warunki dla odpoczynku i poprawy stanu zdrowia.

Zabiegi rehabilitacyjne

Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych w trybie dziennym oraz z możliwością noclegu. Wykwalifikowana kadra zapewni Ci szybki powrót do zdrowia.

PFRON

Organizujemy zabiegi rehabilitacyjne dla osob niepełnosprawnych korzystające z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Przewiń do góry